- Komerční sdělení -zprávy
HomeRady a NávodyNáhradní díly aneb co všechno se na párty stanu dá vyměnit

Náhradní díly aneb co všechno se na párty stanu dá vyměnit

I odolný párty stan se může pokazit nebo jednoduše nedopatřením zničit. Co všechno je na něm možno vyměnit?

Konstrukci nůžkového stanu opravíte snadno

V první řadě je možno jednoduše nahradit celou konstrukci nůžkového párty stanu. Provedení především záleží na konkrétním typu. Spolehlivý dodavatel zároveň ke konstrukci dodává potřeby ke kotvení, tedy příslušně dimenzované roxorové hřeby v adekvátním počtu, případně zátěžový vak na písek.

Vyměnit lze také jednotlivé díly konstrukce. K nejčastěji vyměňovaným dílům patří stojné nohy, které se mohou prohnout především větrem. Samostatně lze pro nůžkové stany sehnat spodní díl nohy s patkou i vrchní část nohy. Váš dodavatel vám může též nabídnout i stropní nůžkový profil nebo středovou část vašeho stanu. Dodatečně vyměnitelná je na vašem stanu i spodní část středové konzole.

Samostatně se prodávají i další prvky nutné pro uchování konstrukce v dobrém stavu v podobě i spojek a patek. Potřebujete pro svůj stan také kluzný rohový jezdec se západkou? I to je možné. Nabízen je též vrchní rohový spoj nůžkových profilů nebo středový spoj nůžek ke stanu. Lze tak říci, že s takto širokou škálou náhradních dílů není problém konstrukci opravit.

Opravit lze i zničené opláštění

Až budete náhradní díl pořizovat, nemusíte se příliš obávat nekompatibility. Platí, že díly bývají obvykle shodné, pouze se liší jejich počet v závislosti na velikosti stanu. K výměně postačí obyčejný křížový šroubovák a poradí si s ní i laik.

U opláštění zvažte, jestli je možno opravit původní díly. Drobné oděrky bývá možné bez problémů zalepit nebo zašít. Což se určitě vyplatí zejména u modelu, který jste nechali individuálně potisknout, jako je třeba stan závodní. Při rozsáhlejším poškození už ale zvažte výměnu celé střechy nebo jednotlivých bočních plachet. Pořídit lze i kompletní sadu opláštění.

Opravíte tak poměrně snadno závodní i jiné typy stanů . To nicméně neznamená, že byste k nim neměli přistupovat s patřičnou opatrností. Důležité je hlavně správné kotvení, ať už pomocí hřebů nebo závaží na stany. Závaží na stan se využívá u pevných povrchů, hřeby jsou určeny na trávu. Díky tomu svůj stan nejen uchráníte od poškození, ale také zamezíte úrazům.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články