- Komerční sdělení -zprávy
HomeRady a NávodyJaké jsou hlavní výhody elektromotorů ve srovnání se spalovacími motory?

Jaké jsou hlavní výhody elektromotorů ve srovnání se spalovacími motory?

Elektromotory jsou dnes stále rozšířenější, zatímco tradiční spalovací motory jsou stále méně atraktivní. Řídit elektromobil dnes již není jen pro pár vyvolených. Procento prodaných elektromobilů celosvětově roste a výrobci dávají spotřebitelům větší možnost volby.

Technologie v této oblasti se rychle zlepšují, ceny pohonných hmot stále rostou a různé vládní předpisy a emisní cíle urychlují přechod na elektrický pohon. Vysokonapetove elektromotory jsou stále běžnější.

Proč bychom tedy mohli uvažovat o přechodu na elektromotory namísto tradičních motorů? Podívejme se na některé výhody elektromotorů v dopravě.

Účinnost

Účinnost je jednou z největších výhod elektromotorů. Elektromotory obvykle přeměňují více než dvakrát více elektrické energie na mechanickou energii nebo pohyb než tradiční spalovací motory. Elektromotor vytváří točivý moment pomocí elektrického proudu a magnetického pole, zatímco spalování paliva a otáčení klikového hřídele trvá mnohem déle.

Kromě toho se díky velmi malému počtu mechanických pohyblivých částí výrazně snižuje celková údržba. Odpadá nutnost pravidelného servisu, výměny oleje atd.

Výhody pro životní prostředí a zdraví

Není pochyb o tom, že elektromobily vypouštějí do ovzduší mnohem méně škodlivin než jejich elektrické protějšky. Vezmeme-li například v úvahu celou uhlíkovou stopu, vypouští elektromobil do ovzduší v průměru asi o polovinu méně oxidu uhličitého. Snížení emisí a vytvoření méně znečištěného životního prostředí jsou jednoznačnými výhodami elektromotorů a s postupem času a technologickým pokrokem budou jistě stále více preferovány před těmi, které spalují palivo.

Elektromotory se samozřejmě nepoužívají pouze ve vozidlech. Elektromotory IE4 mají uplatnění v kompresorech, čerpadlech nebo ventilátorech.

Ekonomické výhody

I když je v současné době pořizovací cena mnoha elektromobilů vyšší než u jejich protějšků, náklady na provoz a údržbu jsou jednoznačně mnohem nižší. Elektřina samozřejmě není zadarmo, takže pokud se má vozidlo nabíjet doma, je dobré počítat s účtem za energii. Uživatelé mohou využít služeb mnoha poskytovatelů energií, kteří nabízejí bezplatné nebo výrazně snížené ceny energie přes noc.

Znečištění hlukem

Hluková zátěž je samozřejmě další velkou výhodou elektromobilů. Elektrická vozidla, včetně autobusů a nákladních automobilů, jezdí s minimálním hlukem. Vzhledem k tomu, že elektromobily vydávají pouze hluk ze silnice, rozhodli se někteří výrobci automobilů zařadit do výbavy falešné zvuky ve snaze zvýšit jejich bezpečnost v blízkosti chodců v městských oblastech.

Výkonné a kvalitní elektromotory nebo frekvenční měniče (napr. frekvenční měnič 400V) najdete u společnosti VYBO Electric.

Foto: elements.envato.com

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články