- Komerční sdělení -zprávy
HomeRady a NávodyPatagonia dokáže vyrobit tričko téměř bez zanechání stopy

Patagonia dokáže vyrobit tričko téměř bez zanechání stopy

Dnes je v módě zanechávat co nejmenší ekologickou stopu. Paradoxem je, že právě móda ji zanechává obrovskou. Textilní průmysl je jedním z největších znečišťovatelů planety; rychlá móda je synonymem rychlého znečištění.

Nákupem oblečení jen přispíváme k ekologickým katastrofám

Když si člověk tuto skutečnost uvědomí, dostane chuť přestat kupovat jakékoliv oblečení. A Patagonia si myslí totéž.

Filozofie společnosti Patagonia je taková, že bychom si měli kupovat oblečení jen tehdy, když ho opravdu potřebujeme. Navíc, pokud si koupíme takové, které už za nás snižuje naši ekologickou stopu, můžeme se alespoň trochu utěšit z klimatických obav.

Tričko je věc, kterou potřebuje téměř každý; většina lidí by se bez trička prakticky obešla

Je tedy dobré vybrat si tričko, které je vyrobeno s ohledem na životní prostředí a na rozdíl od tříkilových hadrů z výprodejového regálu vydrží v dobré kondici dlouhá léta.

Asi nejznámější produktovou řadou triček Patagonia je Responsibili-Tee. Všechna trička této řady jsou vyrobena ze směsi 50 % recyklovaného polyesteru, nejčastěji z PET lahví, a 50 % bavlny recyklované ze zbytků látek vzniklých při vystřihování oblečení. Tkanina má certifikát bluesign®, což znamená, že spotřebitelé mohou věřit, že tkanina a výrobky splňují nejvyšší standardy v celém výrobním procesu.

Směs bavlny a polyesteru je měkká a pohodlná; košile mají klasický střih, který můžete kombinovat s čímkoli. Kvalitní zpracování a podlepené švy zajišťují, že košile dobře sedí, nedeformuje se při praní a dlouho vydrží.

Řada Organic zase nabízí trička ze 100% čisté organické bavlny, která se pěstuje buď v USA, nebo na plantážích v rozvojových zemích zapojených do programu ROC. Patagonia podporuje přechod pěstitelů na ekologické zemědělství a vykupuje jejich bavlnu za spravedlivé ceny. Výrobní proces je také nastaven tak, aby šetřil co nejvíce vody a produkoval co nejméně CO2.

Trička Patagonia jsou jedním ze způsobů, jak ve svém každodenním životě vyjádřit názor na ochranu životního prostředí a zároveň nosit kvalitní kus oblečení, který se hned tak neopotřebuje.

Zdroje: Patagonia.com, sunandski.com, caminoadventures.com

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články