- Komerční sdělení -zprávy
HomeDomovVyrobte si stylovou terakotovou vázu

Vyrobte si stylovou terakotovou vázu

Asi neexistuje domácnost, ve které by se nenašla alespoň jedna váza. Vázy však nejsou jen praktické v případě, že dostanete kytici květin. Umíte je využít i jako pěkný a stylový doplněk.

profesionální designérka

Pokud máte doma vázu, která se vám už moc nelíbí a raději ji schováváte, máme pro vás výborný nápad. Pomocí malé finty ji můžete snadno přeměnit na trendový doplněk. Jelikož vytvořit terakotový vzhled je velmi jednoduché, postup je opravdu krátký. Použít k tomu můžete akrylové barvy, ale křídová barva by byla určitě vhodnější, protože více zvýrazní požadovaný terakotový efekt.

Budete potřebovat
MATERIÁL

vázy, misky, džbány, květináče (bez ohledu na materiál)
barva na stěny, akrylová nebo křídová
prášek do pečiva
matný lak
POMŮCKY

nádoba
štětce
houba
Postup
To, z jakého materiálu je vyrobena váza, miska či květináč, které chcete vylepšit, je opravdu jedno. Rovněž nezáleží na tom, zda jsou na povrchu poškrábané nebo jsou na nich praskliny. Díky terakotové vrstvě nic z toho nebude vidět.

Když máte vše připraveno, začněte tím, že si namícháte barvy do požadovaného terakotového odstínu. V našem případě jsme použili tmavší a světlejší terakotový odstín a také bílou barvu.

Když máte barvy namíchané, přidejte do nich prášek do pečiva. Čím více prášku použijete, tím bude barva hustší a terakotový efekt silnější.

Vše dobře promíchejte. Přidáváním prášku do pečiva začne barva trochu bobtnat. Miska na míchání barev by proto neměla být příliš malá.

Následně takto připravenou směs barvy začněte pomocí štětce nebo houby nanášet na vybraný předmět.

K dosažení ideálního povrchu můžete vázu na závěr ještě nalakovat. Dříve však musí pořádně vyschnout.

Patří mezi nejaktuálnější trendové dekorační doplňky.


Redakce radí: Ty správné dekorace zútulní váš dům, či byt. 


- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články