- Komerční sdělení -zprávy
HomeDomovZaujme odhalená, i decentně schovaná pod barvou. 10 podob cihly, kterým to...

Zaujme odhalená, i decentně schovaná pod barvou. 10 podob cihly, kterým to v interiéru sekne

Přestože se jedná o jeden z nejstarších stavebních materiálů, dokáže cihla držet krok s moderním designem. Má svůj charakter, a tak stejně dobře vypadá v kuchyni, tak v obývacím pokoji.

1 Ani nahá, ani oblečená
Nejen architekti, ale také samotní majitelé bytů a domů se přiklánějí k cihle vždy, když potřebují dostat do interiéru dávku hmatatelné textury a nadčasový šarm.

Přiznaná cihla v interiéru působí tak přirozeně a nenuceně, že při pohledu na ni se znenadání přichytíte při přehodnocování svých dokonale rovných a omítnutých stěn. Ať už jde o moderní, minimalistický nebo naopak venkovský a eklektický styl, v každém má své místo – „nahá“ i zabarvená.

Dokonce i zčásti odkrytá cihlová zeď nabízí krásné pozadí, na kterém vyniknou vaše umělecké kousky téměř jako v galerii. Zde platí snad více než jinde, že dokonalost spočívá v nedokonalosti. Nerovnoměrně vyplněné spáry, ba ani zčásti přiznané torzo omítky žádné zdi z plných cihel z krásy neuberou.

2 S průmyslovým nádechem
Existuje mnoho stylů, se kterými si cihla opravdu dobře rozumí. Na vrcholu pomyslného seznamu ovšem bez pochyb stojí industriální styl. Přiznané cihlové zdivo jde ruku v ruce s otevřeným prostorem, velkými okny s černými kovovými rámy a odhaleným potrubím či trubkami.

Ale nejen lofty, protože ty většinou splňují tato kritéria, mají výsadu být industriální. I ve zcela obyčejném bytě dokážete pomocí cihlové zdi, černé barvy a správného zařízení navodit alespoň lehce tovární náladičku.

V tomto případě je najefektnější právě cihlová zeď ve své ryzí podobě, žádaná je její surovost. Vzhledem k barevné střídmosti takového interiéru je dobré dát si záležet na výběru správného svítidla – originálního, ba přímo okázalého. Tento prostor si jej totiž může dovolit!

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články