- Komerční sdělení -zprávy
HomeDomov7 řešení jak se v kuchyni vypořádat s chybějící spíží

7 řešení jak se v kuchyni vypořádat s chybějící spíží

Ve starších bytech byla přítomnost malé místnosti, vhodné pro uskladnění kompotů, mouky a potravin, které nevyžadovaly chlad ani mráz, absolutní samozřejmostí. V novostavbách o takové komoře mohou hospodyně většinou jen snít. Zde je pár tipů, jak přelstít dispozici a využít možnosti prostoru na maximum.

1 Zázračná skříň
Kredenc, řečí našich babiček, vypomůže s nafouknutím úložných možností.

K uskladnění těstovin, rýže, džemů, mouky, ale také konzerv či přesunutí stolovacího nádobí a sklenic, a tím uvolnění skříněk v kuchyni, hravě poslouží samostatně stojící skříň nebo komoda. V otevřeném denním prostoru zapasuje k jídelnímu stolu.

2 I strop se počítá
Pokud vám nad ostrůvkem nevisí žádné police a odkládací prostory navíc se sejdou, je čas to změnit!

Do industriální, venkovsky laděné, ale i moderní kuchyně se police uchycené o strop perfektně hodí. Jednoduché závěsné systémy, většinou vyrobené z kovu určené pro koření a drobné nádobí, koupíte i samostatně.

Pokud však máte v plánu takovou polici využít ke skladování těžších věcí, rozhodně vybírejte pevné a spolehlivé materiály a nepodceňte uchycení.

3 Vizuálně přiznané
Je někde napsáno, že musí být schované? Pokud ve skříňkách není na ně místo, šup s nimi na police.

Luštěniny, těstoviny, sušené houby a další pěkné a barevné potraviny přesypte do velkých, dobře uzavíratelných skleněných sklenic a postavte je na polici nebo do regálu. V košících a v sáčcích můžete rovněž uskladňovat brambory, česnek a cibuli.

Pokud máte v kuchyni nebo blízko ní třeba malý výklenek, rozhodně jej využijte jako skladovací prostor. Skleněné sklenice přece nepotřebují police s velkou hloubkou.

Otevřené police s potravinami v dózách
Zdroj: Dunelm

4 Vnitřní členění
Různé systémy, organizéry a rozumné vybavení skříněk dokonale využívají kapacitu skříněk a zásuvek.

Navíc dělají manipulaci komfortnější a uspořádání přehlednějším. A právě díky tomu umíte ušetřit v kuchyni mnoho místa a to následně využít k uskladnění věcí, které byste jinak měli ve spíži.

Designérské řešení kuchyně s velkou rozlohou: Praktická, útulná a s ostrůvkem Designérské řešení kuchyně s velkou rozlohou: Praktická, útulná as ostrůvkem
Pokud kuchyni teprve plánujete, za úvahu stojí i působ, jakým se budou skříňky otevírat, aby se vám s potravinami dobře manipulovalo. Poslední roky jsou preferované zásuvky, akorát potřebujete mít dost místa na jejich plnovýsuvné otevírání.

5 Adekvátní náhradnice
Nedáte ji za nic! Perfektním řešením pro uskladnění potravin je potravinová skříň.

Máte-li velkou kuchyni, stoprocentně ji zakomponujte do skladby kuchyňské linky. Pokud rozloha kuchyně není zrovna štědrá a zároveň v domácnosti absentuje spíž, stejně bych obětovala alespoň 50 cm pracovní plochy na tuto parádu.

Pokud totiž potravinová skříň bude sahat od podlahy až téměř ke stropu, věřte, že v ní toho uskladníte opravdu hodně. Díky chytrému pojízdnému systému, byť jednotlivých zásuvek, zvládne manipulaci bez námahy.

Stejný systém lze použít také do hluboké rohové skříňky. Výsuvný drátěný program značně pomůže jejímu praktickému využití.

Moderní kuchyně s potravinovou skříní s výsuvnými systémy
Pokud horní skříňky nesahají až ke stropu, prázdné místo využijte k odložení lehkých věcí ve vkusných uzavíratelných boxech. Zdroj: Blum

6 Propuštěné místo
Improvizujte! I s malým prostorem lze kouzlit. Pokud talířem najdete nové místo, získáte skříňku na potraviny.

Totéž platí o šálcích, nožích io příborech. Různé malé příruční stolky a zeštíhlené skříňky mohou hrát klíčovou roli v reorganizování kuchyně.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články